Unit Conditions
| Battery Health | N/A |
| used Duration | N/A |
| Scratches | No Scratches |
| Box | Without Box |
| dents | No Dents |
| sim Variant | Dual SIM |
| Accessories With Device | N/A |
Vivo y75 8/128Pre-owned
black| IND Global | 128GB
৳15999 Tk
The Vivo Y75 features a 6.44-inch AMOLED display, MediaTek Helio G96 chipset, and 50 MP triple camera for versatile photography. With a sleek design, 44 MP selfie camera, and 44W fast charging, it offers great performance and style.
Status :
Out Of Stock
Warranty :
7 days replacement guaranty 6 month service warranty
128GB
8GB
Region:IND Global
specifications
| Display Size | 6.44 inches |
| Display Type | AMOLED, capacitive touchscreen |
| Display Resolution | 1080 x 2400 pixels, ~409 ppi |
| Dimensions | 160.9 x 74.3 x 7.3 mm |
| Weight | 172 grams |
| SIM | Dual SIM (Nano-SIM, dual standby) |
| OS | Funtouch OS 12 based on Android 12 |
| Chipset | MediaTek Helio G96 (12 nm) |
| Network | GSM, HSPA, LTE |
| Memory | 128GB storage, 8GB RAM (Expandable via microSDXC) |
| Main Camera | Triple: 50 MP (f/1.8, wide), 2 MP (macro), 2 MP (depth); LED flash, HDR, panorama |
| Selfie Camera | 44 MP (f/2.0, wide); HDR, 1080p recording |
| Sensors | Fingerprint (under display, optical), Accelerometer, Gyroscope, Proximity, Compass |
| Battery Info | 4050 mAh, 44W fast charging |
| Other Features / Info | Extended RAM feature, Ultra Game Mode, Multi-Turbo, and Bluetooth 5.1 support |



